Sekcija avtoserviserjev pri OZS skupaj s partnerjem TABA/VBA iz Nemčije organizira nov enodnevni seminar, ki je predvsem namenjen lastnikom in voznikom avtovlek.
Vabimo vas na enodnevni seminar za izvajalce vleke motornih vozil. Seminar je mednarodno skladen z DGUV-I 214-010 in pomeni, da se udeležencu prizna stopnja 1S strokovno usposobljene osebe (FuP). Gre za seznanitev z najnovešo tehnologijo pri vozilih na alternativne pogone - zato je pridobljena znanja potrebno obnavljati vsako leto. Za izvajalce avtovlek v tujini tovrstna usposobljenost pomeni veliko konkurenčno prednost. Seminar je torej namenjen lastnikom in voznikom avtovlek.
Seminar z naslovom:
Varnostni ukrepi pri nudenju pomoči ob okvarah/nesrečah, reševanju in vleki vozil (DGUV-I 214-010)
bo
v četrtek, 3. oktobra 2024 od 9 ure dalje na OOZ Ljubljana Šiška, Pipanova pot 30, 1000 Ljubljana.
Seminar je namenjen vsem, ki izvajate vlečno službo in pomoč na cesti, saj je glavni poudarek seminarja na vseh vidikih varnosti in nepredvidenih situacijah, s katerimi se lahko srečate pri svojem delu. Delo pomoči na cesti in/ali vlečna služba se pogosto izvajata v nevarnem območju tekočega prometa, še posebej nevarno je delo na hitrih cestah in avtocestah. Tudi zaradi najnovejša tehnika v vozilih vsako opravilo na pokvarjenih ali poškodovanih vozilih vse pogosteje spada med nevarna dela. Zato je življenjskega pomena, da se ustrezno in situacijsko prilagojeno zaščitite.
Vsebina usposabljanja:
- Opredelitev pojmov
- Odgovornosti (dolžnosti delodajalca in delavca)
- Sprejem informacij in ustrezna priprava
- Predpogoji za izvajanje pomoči in pripravljenost
- Izvajanje intervencije
- Izobraževanje in usposabljanje zaposlenih
- Načrti ukrepov
Vse te vsebine bodo obravnavane v teoriji in praksi.
Za udeležbo je obvezna spletna prijava.
Število udeležencev: največ 20
Izobraževanje je plačljivo.
Cena:
- Člani in njihovi zaposleni: 259 EUR + DDV
- Nečlani: 349 EUR + DDV
Cena vključuje: prevajanje iz nemškega in v nemški jezik ves čas seminarja, elektronsko gradivo v slovenskem jeziku, stroške predavatelja in licence, najem prostorov in vozil, kava, čaj, voda, sok ves čas seminarja, kosilo, certifikat o udeležbi.
Plačilo kotizacije / udeleženca: Prosimo, da kotizacijo poravnate do 27.9.2024 na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Celovška 71, 1000 Ljubljana, številka: 02013-0253606416 (NLB) Sklic: 00 200014 - davčna številka. Namen plačila: OTHR. Prosimo, da potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov igor.pipan@ozs.si
Pisne odjave poslane na igor.pipan@ozs.si upoštevamo do 26.9. oz. 5 dni pred izvedbo izobraževanja, sicer zaračunavamo 100 % kotizacijo. V primeru, da odjave ne sporočite, kotizacijo zaračunamo v celoti.
V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.
Dodatne informacije: Sekcija avtoserviserjev pri OZS, igor.pipan@ozs.si, 01 5830 568.
Še nakaj informacij:
- Predavatelj: Preverjen, v praksi izkušen in certificiran izvajalec in predavatelj - tudi sam izvaja pomoč na cesti in vleko vozil, mnogo let sodeluje z nemško Tehnično akademijo za reševanje in vleko (TABA/VBA).
- Na seminarju predstavljena navodila o potrebnih varnostnih ukrepih in mogočih težavah pri pomoči na cesti, reševanju, nakladanju, vleki vozil so v skladu z DGUV-I 214-010, ki zakonsko določa pogoje varnosti, ki so nujna za veljavno nezgodno zavarovanje.
- Pridobljen certifikat o udeležbi ima mednarodno veljavnost.
Vljudno vabljeni!
[1] DGUV - Deutschen Gesetzlichen Unfallversicherung (Nemško zakonsko nezgodno zavarovanje)